Nie masz konta?
Masz już konto?
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij
redukcja kosztów
foreclosure telepizza Abacosun
eksport OpenKontakt
skutecznie sprzedajemy
Selfie niemowlaka
03-12-2014

Rynek zabawek dla dzieci to nieograniczone pole do popisu jeśli chodzi o pomysły na biznes. Zawsze można wymyślić nową zabawkę, której jeszcze nie było i która wpadnie w oko rodzicom i dzieciom. A że rodzice nie szczędzą pieniędzy na zabawki dla swoich dzieci to produkcja zabawek może być bardzo opłacalna.

 

 

Ciekawą nowość jeśli chodzi o zabawki zaprezentowała holenderka Laura Cornet. Jej pomysł to nowa wersja znanej karuzeli wieszanej nad łóżkiem niemowlaka. Wszyscy rodzice znają chyba tę zabawkę – karuzela z kilkoma plastikowymi bądź szmacianymi elementami na sznurkach różnej długości to zabawka dla tych dzieci, które nie wychodzą jeszcze z łóżeczka, jedna z pierwszych, jakie kupuje się niemowlakowi. Laura Cornet wpadła na pomysł połączenia tej zabawki z modą na robienie sobie tzw. „selfie” czyli zdjęć komórką, publikowanych potem na portalach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook. W jej zabawce ukryte są małe aparaty fotograficzne, a dziecko dotykając zabawki robi sobie zdjęcie, które automatycznie publikowane jest na jego profilu w portalu społecznościowym.

Zabawka jest raczek prowokacyjnym projektem, mającym zwrócić uwagę na pewien problem niż pomysłem na biznes. Coraz częściej widzi się na portalach społecznościowych zdjęcia dzieci, wrzucane tam przez szczęśliwych rodziców. Niekiedy są to zdjęcia dla maluchów kompromitujące, bo przedstawiają dziecko bez ubrania, ubrane w śmieszny sposób lub ubrudzone pierwszą kaszką czy zupką. Maluch nie może sam się sprzeciwić i zapobiec wrzucaniu takiego zdjęcia, a rodzice nie zawsze zastanowią się zanim opublikują fotografię swojej pociechy.

Pomysł na karuzelę, za pomocą której dziecko samo robi sobie zdjęcia jest jednak ciekawy z innego punktu widzenia. Można sobie przecież wyobrazić, że zdjęcia zapisywane są po prostu w pamięci urządzenia albo przesyłane za pomocą domowej sieci wi-fi do komputera rodziców, a nie na portal społeczności owy. Wtedy są ciekawą pamiątką i w taką zabawkę warto zainwestować. Jedyną wadą takiego gadżetu może być jego cena, bo jeśli w karuzeli mają być urządzenia elektroniczne, to kosztować musiałaby przynajmniej kilkaset złotych. Ale wielu rodziców zainwestowałoby w taką zabawkę, żeby pochwalić się pierwszym samodzielnym selfie swojej pociechy.

 

  

Polecamy:
Notus Polish Slaviv Nowy dziennik Us Money Express komercyjne.pl Rzeczpospolita Rzeczpospolita OpenKontakt
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas
+1 800 385 0720 (Tel. w USA)
+1 407 374 1485 (kontakt w języku polskim)
(opłata wg. stawek Twojego operatora)
email: info@polski-inwestor.com
Wydawca Portalu: Pol Investors Group, 301 Yamato Road, Suite 1240,
Boca Raton, Florida 33431, USA www.polinvestor.com
Copyright © 2009-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Płatności: Dotpay
Optymalizacja Podatkowa Marketing & Promocja Portalu - NetWay
Facebook