Nie masz konta?
Masz już konto?
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij
redukcja kosztów
foreclosure Medical Care Abacosun
eksport OpenKontakt
skutecznie sprzedajemy
Plakat XXL
18-11-2014

Czasem dobre pomysły na biznes nie muszą być bardzo innowacyjne i odkrywcze – wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i pomyśleć, czego nam brakuje, co można zrobić lepiej, co może spotkać się z zainteresowaniem klientów. Tak zapewne zrobiła grupa studentów, która stworzyła markę Plakat XXL.

Ich produkt nie jest niczym niezwykłym – bo przecież plakaty i obrazy w dużych rozmiarach można z łatwością kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz, a nawet w marketach budowlanych. Dostępność rozmiarów jest spora – od małych obrazków i plakatów, po takie, których wymiary przekraczają metr czy więcej. Problem w tym, że wybór wzorów jest mocno ograniczony – kilkanaście czy kilkadziesiąt motywów powtarza się we wszystkich sklepach. Jeśli zależy ci na oryginalnym wystroju wnętrza, na dekoracjach, których nie spotkasz nigdzie indziej – kupowanie takich plakatów może być ryzykowne, bo prawdopodobnie kiedyś trafisz do znajomych czy rodziny, która ma taki sam obrazek na ścianie.

Odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów jest oferta firmy Plakat XXL. Jej założyciele to młodzi ludzie z Wrocławia, którzy początkowo prowadzili firmę w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a same plakaty drukowali w wynajętym od uczelni pomieszczeniu. Dziś firma się rozwinęła, a ich oferta to nie tylko plakaty w dużych rozmiarach.

Co więc można zamówić w Plakat XXL i jak funkcjonuje ten biznes? Zamówień dokonuje się przez Internet, tą drogą można także wysłać swój plik, który chcielibyśmy wydrukować w formie plakatu. Bo to, co jest największą siłą Plakat XXL to właśnie możliwość drukowania w formie dużych plakatów i obrazów własnych zdjęć – czy to z ważnych rodzinnych wydarzeń, czy z wakacji, czy po prostu ulubionych fotografii znalezionych w sieci. Do wyboru mamy różne możliwości druku – plakaty w kilkudziesięciu rozmiarach (w tym te największe, czyli panoramiczne zdjęcia 300x100), drukowane na papierze plakatowym lub papierze foto, ale także obrazy na płótnie. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia pozostaje nam tylko czekać na realizację – zgodnie z informacją na stronie, realizacja nie zajmuje więcej niż kilka dni.

  

Pomysł wrocławskich studentów pokazuje, że żeby założyć własną firmę nie trzeba wiele – wystarczy dać klientom to, czego nie dostaną gdzie indziej. Choć samych firm, oferujących wydruk zdjęć w formie plakatu nie jest mało, to usługa jest na tyle prosta w realizacji, że warto pomyśleć o powieleniu tego pomysłu na biznes.

Polecamy:
Notus Polish Slaviv Nowy dziennik Us Money Express komercyjne.pl Rzeczpospolita Rzeczpospolita OpenKontakt
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas
+1 800 385 0720 (Tel. w USA)
+1 407 374 1485 (kontakt w języku polskim)
(opłata wg. stawek Twojego operatora)
email: info@polski-inwestor.com
Wydawca Portalu: Pol Investors Group, 301 Yamato Road, Suite 1240,
Boca Raton, Florida 33431, USA www.polinvestor.com
Copyright © 2009-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Płatności: Dotpay
Optymalizacja Podatkowa Marketing & Promocja Portalu - NetWay
Facebook