Nie masz konta?
Masz już konto?
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij
redukcja kosztów
foreclosure telepizza Abacosun
mcdonalds OpenKontakt
skutecznie sprzedajemy
Lody w wytrawnych smakach
15-11-2014

Każde lato ma swoje smaki i swoje przeboje. Kilka lat temu przebojem były długie lody świderki, potem lody ze strzelającą posypką lub w zastygającej polewie. W tym roku lodziarnie postanowiły zaskoczyć klientów – w wielu z nich pojawiły się lody w wytrawnych smakach. Czy to dobry pomysł na biznes?

 

 

Lody przygotowane według własnej, oryginalnej receptury, sprzedawane na ulicach dużych miast czy w letnich kurortach to nie nowość – mogliśmy kupić je już w zeszłym sezonie. Przygotowanie takich lodów wpisuje się w ideę „slow food” – modę na jedzenie dobrej jakości, z najlepszych składników, alternatywę dla jedzonego w biegu fast foodu. Mieliśmy już lody według własnych receptur o nietypowych smakach – na przykład ciasteczkowe, śliwka z goździkami, grejpfrut z pieprzem czy bazylia z truskawką. W tym roku lodziarnie po raz kolejny nas zaskoczyły. Na przykład w warszawskiej lodziarnio-cukierni Limoni można kupić lody o smaku buraka, marchewki, ogórka, a nawet owczego sera. Nie brakuje również mniej popularnych, choć słodkich smaków – jak lukrecja, sorbet mirabelkowy czy agrest. Z kolei w poznańskiej Wytwórni Lodów Tradycyjnych spróbować można lodów o smaku sorbetu lemoniadowego z zieloną pietruszką, sorbet winogronowy z aloesem czy sorbetu pomidorowego z bazylią. Równie nietypowe smaki lodów spotkamy w wielu lodziarniach w dużych miastach w Polsce.

Co jest kluczem do sukcesu w takim biznesie i czy w Polsce lody o wytrawnych smakach mogą się sprzedać? Gdy przyjrzymy się trendom kulinarnym, jakie panują w ostatnich latach w naszym kraju łatwo dostrzeżemy, że polski konsument jest coraz bardziej otwarty na nowości i chętnie próbuje czegoś, co zaskakuje. Nic więc dziwnego, że i po lody o wytrawnych smakach ustawiają się latem kolejki. Kluczem do powodzenia tego biznesu wydaje się przede wszystkim dobra lokalizacja – w centrum miasta, przy dużych centrach handlowych, kinach lub tam, gdzie latem jest dużo spacerujących. Druga ważna sprawa, o jakiej trzeba pamiętać, gdy chce się otworzyć nietypową lodziarnię to tak zwane „krótkie menu”, czyli częsta zmiana smaków lodów. Klienci chętnie będą wracać, by spróbować kolejnych nietypowych smaków, ale jeśli przez całe lato będziemy serwować im tylko 8 czy 10 tych samych kompozycji – szybko się znudzą. Tu liczy się element zaskoczenia i nowości, dlatego lodziarnie z nietypowymi smakami codziennie zaskakują klientów nowymi pomysłami.

 

  

Polecamy:
Notus Polish Slaviv Nowy dziennik Us Money Express komercyjne.pl Rzeczpospolita Rzeczpospolita OpenKontakt
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas
+1 800 385 0720 (Tel. w USA)
+1 407 374 1485 (kontakt w języku polskim)
(opłata wg. stawek Twojego operatora)
email: info@polski-inwestor.com
Wydawca Portalu: Pol Investors Group, 301 Yamato Road, Suite 1240,
Boca Raton, Florida 33431, USA www.polinvestor.com
Copyright © 2009-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Płatności: Dotpay
Optymalizacja Podatkowa Marketing & Promocja Portalu - NetWay
Facebook