Nie masz konta?
Masz już konto?
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij
redukcja kosztów
zainwestuj na rynku forex Medical Care Abacosun
eksport OpenKontakt
moneybookers 2
Kurtka przewodnik
08-12-2014

Po raz kolejny nowoczesne technologie i innowacyjne wynalazki zostały wykorzystane tak, żeby ułatwić nam życie. Australijska firma wyprodukowała ciekawy produkt – kurtkę, która będzie pełnić rolę przewodnika po mieście.

 

 

Jak to działa? W projekcie wykorzystano dwa sposoby powiadamiania – diody LED i wibracje. Nosząc kurtkę będziemy przez nią prowadzeni tam, gdzie chcemy dojść – przed każdym skrętem kurtka powiadomi nas, czy należy skręcić w lewo czy w prawo, dając sygnał wibracjami i światłem na prawym lub lewym rękawie. Co więcej, w zależności od tego, czy skręt jest ostry czy łagodny, wibracje będą mocniejsze lub słabsze.

Kurtka obsługiwana jest przez aplikację, w której wprowadzimy ustaloną trasę. Komunikując się z aplikacją, kurtka będzie wiedziała, dokąd chcielibyśmy dojść. Może to ułatwić poruszanie się po nieznanych miastach – jak dotąd w aplikacji dodano kilka miast – Sydney, Paryż oraz Nowy Jork.

Z kurtki z nawigacją skorzystać mogą nie tylko piesi, ale i rowerzyści. Ci pierwsi mogą przecież spacerować z telefonem z uruchomioną aplikacją w dłoni, ale jadąc na rowerze trudno skupiać się jednocześnie na drodze i na tym, by przyglądać się mapce w telefonie. Dlatego kurtka, która w dyskretny sposób powiadamia, gdzie należy skręcić, a jednocześnie nie wymaga dodatkowej uwagi to świetne rozwiązanie.

Zaletą tego projektu jest fakt, że kurtka naprawdę ładnie wygląda, wpisuje się w najnowsze trendy w modzie, więc noszenie jej nie będzie obciachem. Wykonana jest z wełny i ma być dostępna w dwóch wersjach – dla kobiet i dla mężczyzn, choć w materiałach promocyjnych Navigate Jacket prezentowana jest przez kobietę. Czyżby dlatego, że panie mają zwykle większe problemy z orientacją w terenie? Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować, bo to na razie projekt, a nie seryjna produkcja.

Kurtka z nawigacją pokazuje, że nowe technologie można łączyć z modą, a ciekawe, innowacyjne projekty mogą być naprawdę użyteczne i ułatwiać życie. Ponadto daje także do myślenia – wciąż jeszcze są obszary w naszym życiu, w których można wprowadzić ulepszenia, choć mogłoby się wydawać, że wszystko już wymyślono. 

 

  

Polecamy:
Notus Polish Slaviv Nowy dziennik Us Money Express komercyjne.pl Rzeczpospolita Rzeczpospolita OpenKontakt
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas
+1 800 385 0720 (Tel. w USA)
+1 407 374 1485 (kontakt w języku polskim)
(opłata wg. stawek Twojego operatora)
email: info@polski-inwestor.com
Wydawca Portalu: Pol Investors Group, 301 Yamato Road, Suite 1240,
Boca Raton, Florida 33431, USA www.polinvestor.com
Copyright © 2009-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Płatności: Dotpay
Optymalizacja Podatkowa Marketing & Promocja Portalu - NetWay
Facebook