Nie masz konta?
Masz już konto?
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij
redukcja kosztów
foreclosure zakładanie firm Abacosun
eksport OpenKontakt
skutecznie sprzedajemy
Dron ratowniczy
28-11-2014

Drony są wykorzystywane coraz powszechniej w różnych dziedzinach życia. Coraz częściej słyszy się np. o filmach, kręconych przy wykorzystaniu dronów, czyli latających helikopterów niewielkich rozmiarach, a także o zdjęciach z dronów. Firmy, które zajmują się fotografią ślubną coraz częściej mają w swojej ofercie fotografię z powietrza, wykonywaną właśnie przy użyciu tych maszyn. Ale ten produkt, wynaleziony przez młodego, 23-letniego inżyniera z Belgii to zupełna innowacja. W dodatku to wynalazek, który może zmienić wiele w służbie zdrowia i uratować niejedno życie.

 

 

Alec Momont skonstruował dron ratowniczy, który wyposażony jest w defibrylator. Pomysł inżyniera może mieć ogromny wpływ na przyspieszenie akcji ratowniczych – czy to po wypadkach czy po zawałach lub zatrzymaniu akcji serca z innych przyczyn. Gdy serce staje, kluczowe dla uratowania życia człowieka jest pierwsze 10 minut. To oznacza, że jeśli karetka nie dotrze w tym czasie, a nikt z obecnych wokół ludzi nie udzieli pierwszej pomocy i nie zrobi masażu serca, człowiek z zawałem prawdopodobnie nie ma szans na przeżycie. Karetki przyjeżdżają na miejsce w około 4-5 minut po przyjęciu zgłoszenia. Tymczasem dron, który porusza się powietrzem, a nie lądem, może dolecieć w ciągu 1-3 minut. Co prawda on sam nie udzieli pomocy, będzie potrzebował kogoś, kto skorzysta z aparatury i przeprowadzi defibrylację, ale to i tak oznacza, że szanse na przeżycie ogromnie się zwiększają – szacuje się nawet, że z 8% do 80%.

Dron ratowniczy może zabrać ładunek o masie 4 kilogramów, a to oznacza, że być może takie drony będą mogły latać nie tylko z defibrylatorem, ale także apteczką pierwszej pomocy i innymi niezbędnymi do ratowania życia akcesoriami, jak np. zastrzyk z insuliny.

Obecnie wynalazek młodego Belga kosztuje 15 tysięcy euro. To sporo, tym bardziej, że żeby skorzystać z dronów, trzeba mieć jeszcze centrum dowodzenia, które pozwoli na wysyłanie ich do zgłoszonych wypadków. Ponadto drony mają stosunkowo niewielki zasięg (do 12 kilometrów kwadratowych), więc jeśli miałyby służyć w większych miastach, musiałoby ich być tam przynajmniej kilka, w różnych dzielnicach. Nie zmienia to jednak faktu, że to wynalazek, który może zmienić i usprawnić ratownictwo na całym świecie.

 

Polecamy:
Notus Polish Slaviv Nowy dziennik Us Money Express komercyjne.pl Rzeczpospolita Rzeczpospolita OpenKontakt
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas
+1 800 385 0720 (Tel. w USA)
+1 407 374 1485 (kontakt w języku polskim)
(opłata wg. stawek Twojego operatora)
email: info@polski-inwestor.com
Wydawca Portalu: Pol Investors Group, 301 Yamato Road, Suite 1240,
Boca Raton, Florida 33431, USA www.polinvestor.com
Copyright © 2009-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Płatności: Dotpay
Optymalizacja Podatkowa Marketing & Promocja Portalu - NetWay
Facebook